Mei Tai to miękkie nosidło pochodzące z Azji. Składa się z pasa biodrowego, który zawiązujemy wokół pasa, panela i dwóch pasów naramiennych. Panel z reguły jest kolorowy, nie usztywniany. Pasy mogą być wypełnione dodatkowym miękkim materiałem aby podnieść komfort noszenia nawet cięższego dziecka. Dziecko w nosidełku możemy nosić na plecach, biodrze oraz przodem do siebie. Nosidełka te czasem mają zagłówki podtrzymujące główkę gdy dziecko spi. W nosidłach bez zagłówka tę funkcję spełnia kapturek.
Najbliższe wolne terminy - październik 2018 r.

Dostępne od ręki:
http://paniolos.blogspot.com/p/aktualnie-na-sprzedaz.html

Wypożyczalnie z dostępnymi nosidłami MOT:
Wrocław: Sling Mania
Poznań - Przy Tobie

Jak prać?

Nosidełko można spokojnie prać w pralce automatycznej i wirować (program dla tkanin delikatnych)
Proponuję pranie w temp do 40 st.C nosidełek z jasnymi pasami, natomiast w temp do 30 st.C nosidełek z pasami ciemnymi.
Dodatkowo zalecam pranie w płynach do czarnych tkanin, lub dodanie do prania chusteczek wyłapujących barwniki (do kupienia w rossmannie).

Aby pranie nosidełka było łatwiejsze i mniej wymagające lepiej nie łączyć jasnego panela z ciemną tkaniną na pasy (ciemny panel i jasne pasy są OK) :)

Oczywiście można też prać ręcznie ;)

UWAGA!
Do nosideł ergonomicznych proszę nie używać płynów zmiękczających tkaniny!


Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są moją własnością-jeśli tak nie jest wyraźnie to zaznaczę. Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć, tekstów oraz wzorów prac bez mojej zgody jest zabronione.